Supersportovní hybrid BMW i8 nově v rukách policie

Takové barevné provedení jste ještě na hybridním sporťáku BMW i8 neviděli! Nově ho zdobí modro žluté pruhy, nápisy Pomáhat a chránit i Policie, a na střeše je štíhlá konstrukce s majáky.

Společnost BMW Group ČR totiž zapůjčila i-osmičku dálniční policii na půl roku nebo na dvacet tisíc ujetých kilometrů. Za jeho volantem si užijí hlavně policisté v Jihomoravském kraji, občas se objeví i v okolních regionech, tedy na Zlínsku nebo Vysočině. Takže si tohle unikátní auto budou moci prohlédnout řidiči hlavně na dálnici D1.

Měřit nebude, dohlížet bude

Kokpit supersportu BMW i8

Nemusí se ale bát, že by je policejní BMW i8 změřilo. Sloužit bude jako běžné hlídkové auto. I když spojení běžné asi není v tomto případě na místě. Troufnu si tipnout, že policie ho vrátí dřív než za šest měsíců. Kdo z policistů (a nejen z nich) by se nechtěl tímto sporťákem svézt, že? Takže natočit dvacet tisíc kilometrů za pár měsíců po dálnici nebude přece problém.

BMW i8 využívá přeplňovaný benzínový tříválec o objemu 1,5 litru, který pohání zadní kola a také elektromotor vepředu. Disponuje celkovým výkonem 266 kilowatů (362 koní) a zrychluje z nuly na stovku za 4,4 sekundy. Rozjet se umí na 250 km/hod. Pouze na elektřinu dokáže ujet 37 kilometrů.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 52 posts and counting. See all posts by Jan Říha