Hybridní auta ušetří ukrajinské policii stovky miliónů

Japonsko dodalo Ukrajině 635 nových hybridních aut. SUV Mitsubishi Outlander PHEV teď budou přerozděleny do jednotlivých regionálních policejních oddělení. Auta budou sloužit i u záchranářů, jednotek prevence kriminality a u pyrotechniků.

Toyota Prius ukrajinské policie

Na rozdíl od České republiky nejsou hybridní auta v rukách ukrajinské policie ničím novým ani výjimečným. Ve vozovém parku má i další japonské vozy. Nejen kyjevské ulice brázdí Toyoty Prius. Nové hybridní vozy Mitsubishi Outlander PHEV podle ministra vnitra Ukrajiny Arsena Avakova přinesou roční úsporu na palivu v přepočtu asi 330 milionů korun.

Na elektřinu ujede 53 kilometrů

Mitsubishi Outlander PHEV kombinuje benzínový motor a dva elektromotory. Společně tyto jednotky pohání všechna čtyři kola. Auto je možné provozovat i čistě na elektrický pohon, papírový dojezd je v tomto případě u poslední modelového ročníku 53 kilometrů. Vzhledově se nijak výrazně neliší od běžného Mitsubishi Outlander.

635 nových hybridních automobilů

Náklady na obměnu vozového parku státní policie vyšplhaly v přepočtu na bezmála 960 miliónů korun. Finance na tento nákup získala vláda od japonských soukromých společností na základě smluv v rámci Kjótského protokolu. Kjótský protokol je mezinárodní smlouva k Rámcové úmluvě OSN o klimatických změnách. Průmyslové země se v něm zavázaly snížit emise skleníkových plynů o 5,2 %.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

jan-majurnik napsal 73 článků.Zobrazit všechny články autora: jan-majurnik