Bonett otevřel plnicí stanice CNG v Náchodě a Pardubicích

Největší prodejce stlačeného zemního plynu pro dopravu v České republice posiluje svou pozici ve východních Čechách, kde otevřel nové plnicí stanice CNG v Náchodě a v Pardubicích. V současné době provozuje Bonnet už 29 vlastních stanic.

Nově mohou řidiči plnit CNG v Pardubicích naproti depu České pošty v ulici Fáblovka v areálu společnosti Calypso. Druhou stanici Bonett zprovoznil v Náchodě v areálu dopravní společnosti CDS v Borské ulici, která leží v těsné blízkosti hlavního tahu směrem do Polska. Tankovat tam můžou nejen osobní auta, ale i nákladní vozy a autobusy. „Společnost CDS uvažuje o pořízení flotily autobusů na CNG, kterými by zajišťovala dopravní obslužnost. V současné době testuje jeden CNG autobus,“ vysvětluje Václav Holovčák ze společnosti Bonett Gas Investment.

Dlouhá přípojka k plnící stanici

Plnící stanice CNG Bonett Pardubice

Obě stanice mají dostatečně velkou kompresní kapacitu a jsou vybavené zásobníky pro víc než 1200 kubíků stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění osobního auta 2-3 minuty. „Výstavba obou plnicích stanic byla hodně náročná, protože jsme museli budovat dlouhé plynové přípojky. V Náchodě jsme dokonce vybudovali nejdelší plynovou přípojku v historii naší firmy, která je klasifikována jako plynovodní řad. Defacto jsme tak plynofikovali celou ulici Borská novým tři čtvrtě kilometru dlouhým plynovodem,“ doplňuje Václav Holovčák.

CNG stanice bude i u letiště v Praze

Společnost Bonett během posledních dvou měsíců otevřela pět nových plniček. Do konce léta ještě plánuje otevřít nové CNG stanice na dálnici D1 u Brna, na D5 u Tachova a u letiště Václava Havla. Pokračuje i výstavba stanic budovaných ve spolupráci s velkoobchodním řetězcem MAKRO, do konce roku by měly být zprovozněny stanice v Brně, Ostravě a dalších minimálně dvou lokalitách. „Celkem bychom chtěli do konce roku provozovat 40 vlastních plnicích stanic a posílit tak svou pozici jedničky na českém trhu,“ nastiňuje plány firmy Václav Holovčák.