Land Rover představil plug-in hybrid se zrychlením 6,7 sekundy

Společnost Jaguar Land Rover bude mít brzy své první dobíjecí hybridní auto ze zásuvky. Při uvedení novinek modelové řady Range Rover Sport představila plug-in hybrid. Nese jméno Range Rover Sport P400e a na trh se dostane už koncem roku.

Jaguar Land Rover slibuje, že od roku 2020 budou všechny vozy značky elektrifikované. P400e je prvním krokem k naplnění této vize. P400e kombinuje dvoulitrový zážehový čtyřválec Ingenium s výkonem 221 kW a elektromotor s výkonem 85 kW. Podle automobilky je celkový dostupný výkon vozu 297 kW, protože každý z motorů má maximální výkon při jiných otáčkách. Nové plug-in hybridní SUV umí jet maximální rychlostí 220 km/h, z nuly na sto zrychlí za 6,7 sekundy.

Výběr ze dvou režimů

Řidiči P400e si mohou pro jízdu vybrat jeden ze dvou režimů. Výchozím je paralelní hybrid, který kombinuje pohon zážehového motoru s elektromotorem. Využít mohou funkce SAVE, která nedovolí pokles hladiny nabití baterie pod nastavenou hodnotu. Ještě zajímavější funkcí je tzv. PEO (prediktivní optimalizace energie). Ta se aktivuje zadáním cíle do navigačního systému. S pomocí GPS vůz pro danou trasu optimalizuje spolupráci obou motorů k dosažení co nejhospodárnější spotřeby paliva. Systém bere v potaz několik parametrů včetně nadmořské výšky. V režimu EV (elektromobil) je auto poháněno energií z vysokonapěťové lithium-iontové baterie s kapacitou 13,1 kWh. Maximální dojezd na elektřinu je 51 kilometrů. Při režimu rychlého dobíjení s pomocí speciální 32 ampérové nástěnné skříně se baterie naplní za 2 hodiny a 45 minut. Při použití standardně dodávaného 10 ampérového kabelu pro domácí dobíjení si na plné nabití počkáte 7 hodin a 30 minut.

První plug-in hybrid automobilky

Do auta i bez klíče

Omlazená modelová řada Range Rover Sport má upravenou masku chladiče a nárazník s agresivnějšími tvary. Zajímavý výraz vozu dodávají pixelové laserové LED světlomety, které mají větší jas, ale zároveň neoslňují protijedoucí řidiče. V interiéru dominují dvě dotykové obrazovky s vysokým rozlišením. Kromě třinácti dobíjecích bodů najdeme uvnitř vozu i klasickou elektrickou zásuvku. Technologickou vychytávkou je náramek Jaguar Land Rover Activity Key, díky kterému můžete odemykat a zamykat vozidlo bez nutnosti nosit u sebe hlavní klíč. Potěší i sluneční clona ovládaná mávnutím ruky. Hybridní Range Rover Sport P400e je možné objednat už nyní. K prvním zákazníkům by se měl dostat koncem roku. A cena? Za 2 408 021,- Kč je váš.

Stylový interiér jak je zvykem