Outlander PHEV dostane nový motor, jede do Ženevy

Japonský výrobce představí vylepšený plug-in hybridní Outlander na letošním autosalonu v Ženevě. Nová pohonná jednotka nabídne větší točivý moment, hladší chod a celkově vyšší účinnost. Modernizace plug-in hybridního SUV se dotkne nejen exteriéru, ale také interiéru.

Více informací se dočkáme v Ženevě

Exponát číslo jedna

Automobilka přiveze na ženevský autosalon celkem sedm exponátů. Hlavním trhákem bude vylepšený plug-in hybridní Outlander. Inženýři Mitsubishi modernizovali celý hybridní systém a samotné srdce auta. Stávající benzínový dvoulitr (121 koní a 190 Nm), který pracuje na principu Ottova cyklu, nahradí nový motor. Žezlo pohonu převezme benzínový čtyřválec o objemu 2,4 litru s Atkinsonovým pracovním cyklem. Výrobce prozatím nezveřejnil konkrétní čísla. Podle zástupců Mitsubishi nabídne nový motor větší točivý moment, hladší chod a celkově vyšší účinnost.

Interiér Outlanderu PHEV

O procenta lepší

Výkon dobíjecího generátoru naroste o deset procent. Baterie nového Outlanderu pojmou o patnáct procent více energie. Stávající akumulátory mají kapacitu 12 kWh. Modernizovaná verze dostane úložiště s kapacitou 13,8 kWh. Zadní elektromotor posílí o 6 kW, tedy na 66 kW (90 koní). S větší porcí elektřiny bude Outlander PHEV přecházet do režimu EV častěji a zůstane v něm déle. Samozřejmě se prodlouží čistý dojezd na jedno nabití. Ke stávajícím jízdním režimům přibude sportovní mód a nastavení pro jízdu po sněhu.

SUV přijde už letos

Novinkami kupředu

Omlazená karoserie se dočká nové masky, LED světlometů, přepracovaných předních mlhovek a výraznější spodní skluznice. Propracovanější dvoubarevné osmnáctipalcové lité disky zvýrazní boky auta. Větší zadní spoiler dodá Outlanderu PHEV ostřejší a sofistikovanější design.

Jakost Interiéru zlepší kvalitnější materiály. Sedadla dostanou čalounění z jemné kůže a s výrazným prošíváním. Převodovku bude řidič ovládat novou pákou a jeho oči sledovat modernizovaný přístrojový štít. Cestující vzadu potěší výdechy klimatizace. Ostatní změny, včetně nových výbavových stupňů, si Mitsubishi nechává do Ženevy.

Označení hybridu

Stotisícové SUV

Nový Outlander PHEV se do Evropy dostane na podzim letošního roku. Výrobce předpokládá stejné prodejní zapálení jako u současného plug-in hybridního SUV. V Evropě si za tři roky našlo přes sto tisíc zákazníků.

Délka x šířka x výška (mm) 4695 x 1800 x 1710
Rozvor (mm) 2670
Rozchod náprav P/Z (mm) 1540 / 1540
Motor Benzínový řadový čtyřválec 2,4 litru, Atkinsonův cyklus, 16 ventilů, DOHC s technologií MIVEC
Elektromotory Přední 1x, zadní 1x
Baterie Lithium-ion
Kapacita baterií (kWh) 13,8
Nový Outlander PHEV v akci

Foto: Mitsubishi

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 124 posts and counting. See all posts by Jan Majurník