McLaren chystá nejrychlejší auto v historii značky

McLaren se rozhodl překonat svůj legendární třímístný supersport z devadesátých let. Hybridní model Hyper-GT BP23 útočí na samotný McLaren F1. Všechno nasvědčuje tomu, že půjde o nejrychlejší auto značky v historii.

Digitální tachometr ukazuje 391 km/h

Přes 391 km/h

Nové hyperauto od McLarenu s pracovním označením BP23 bude skutečně hodně rychlé. Nový model cílí na rychlostní hranici přesahující 400 km/h. Automobilka zveřejnila první oficiální nákresy. Na nich ukazuje digitální tachometr 243 mil za hodinu (391 km/h). BP23 bude mít pravděpodobně maximální rychlost 250 mil za hodinu (402 km/h).

Překoná tak i legendární McLaren F1, který dosáhne závratné rychlosti 391 km/h. K tomu mu pomáhá vidlicový dvanáctiválec od BMW s objemem 6,1 litru a výkonem 460 koní. Z nuly na sto McLaren F1 akceleruje za 3,6 vteřin.

Model F1 měl motor V12 od BMW
Rozmístění sedadel jako u F1

Novinka převezme od F1 umístění řidičovi sedačky uprostřed a dvě sedadla okolo. Automobilka vyrobí celkem 106 modelů BP23. Tedy stejný počet kusů jako u původního silničního McLarenu F1. Cena auta bude přes 46 milionů korun. Podle výrobce jsou už všechny Hyper-GT supersporty prodány.

Legendární záď

Výbavu a provedení interiéru si bude moci zákazník vybrat. Auto dokončí divize speciálních operací McLarenu. Automobilka stále drží v tajnosti oficiální maximální rychlost a finální jméno. Podle zástupců výrobce bude pojmenování zajímavější než kombinace písmen a číslic. Oficiálního odhalení se dočkáme do konce letošního roku.

McLaren F1

Foto: McLaren

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 125 posts and counting. See all posts by Jan Majurník