Autonomní Peugeot 3008 vozí hráče na French Open 2017

Značka Peugeot, která je už 33 let partnerem tenisového turnaje French Open, dává Francouzské tenisové federaci k dispozici víc než 230 vozů. Ve flotile oficiálních vozů turnaje, který skončí v neděli 11. června, najdeme letos modely 3008, 5008, Traveller, Partner Electric a Peugeot 508 a poprvé je doplnil i autonomní Peugeot 3008 se samočinným řízením.

Tento Peugeot 3008 je vystaven na stadionu Rolanda Garrose a zájemci si mohou díky brýlím pro virtuální realitu otestovat jeho podpůrné prvky řízení. Přepravuje také hráče a novináře, kteří jsou autonomního Peugeot 3008 z programu AVA (Autonomous Vehicle for All) nadšení.

Za tři roky budou auta Peugeot samostatná

Autotonomní Peugeot 3008 je začátkem cesty k robotickým autům

Program AVA je rozdělen na etapy. Teď v projektu auta značky Peugeot používají řadu podpůrných prvků řízení. Od roku 2018 bude k dispozici funkce automatizovaného řízení pod dozorem řidiče, která může převzít řízení v situacích monotónního řízení na dálnicích, při dopravních zácpách a při parkování. Od roku 2020 budou řidiči díky funkcím „hands off“ a poté „eyes off“ moci autu řízení zcela přenechat.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

jan-riha napsal 52 článků.Zobrazit všechny články autora: jan-riha