e-Golf – První elektromobil v internetovém obchodě v ČR

Automobilky hledají nové způsoby, jak oslovit zákazníky s elektromobily. Zajímavý projekt spojil značku Volkswagen a internetový obchod Alza.cz. Od tohoto týdne je v hlavním showroomu obchodní sítě Alza v Praze-Holešovicích mezi ostatním zbožím vystaven nový Volkswagen e-Golf. Nakupující se tak mohou po dobu jednoho měsíce setkávat s mobilitou budoucnosti.

VW e-Golf 3.jpg

Modernizovaný elektromobil je novinkou na českém trhu a v porovnání s předchůdcem nabízí vyšší výkony a delší dojezd, který byl prodloužen až na 300 kilometrů na jedno nabití sady akumulátorů. Po připojení k veřejné nabíjecí stanici s rychlým nabíjením stejnosměrným proudem trvá nabití na 80 % kapacity akumulátorů jen 45 minut.

Nový e-Golf může dostat pokutu za rychlost na dálnici

Elektrický Golf přitom díky nejvyšší rychlosti 150 km/h nebude překážkou v provozu ani na dálnici. Jeho průměrná spotřeba elektrické energie se pohybuje okolo 12,7 kWh/100 km. Inovativní elektromobil může být ještě hospodárnější, pokud si zákazník zvolí tepelné čerpadlo. Tento prvek výbavy na přání prodlouží v zimních podmínkách dojezd až o 30 procent. Čtyřdveřový e-Golf začíná na ceně 959 900 korun.


VW e-Golf 1

„Neodmyslitelnou součástí budoucnosti je elektrická mobilita,“ říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy. „Proto jsme se rozhodli náš nový elektromobil e-Golf s inovativní technikou pohonu ukázat in natura přímo koncovým zákazníkům. Díky spojení se silným partnerem si mohou nyní zákazníci doslova osahat nový e-Golf také na showroomu.“

Automat na bitcoiny

Společnost Alza.cz je lídrem internetového trhu v České republice. V roce 2016 dosáhla rekordních tržeb 17,4 miliardy Kč bez DPH. Nově zavedla i platbu bitcoiny. S ní zároveň instalovala bitcoinový automat na holešovický showroom, v němž už je teď vystaven i nový Volkswagen e-Golf, který je aktuálním příkladem neustálého rozšiřování prodejního sortimentu. Společnost Alza.cz získala mimo jiných ocenění Nejdůvěryhodnější značka mezi e-shopy.