Nový trend? Elektrické Pickupy!

Trh s elektromobily se pomalu rozrůstá a toho využívají i malé automobilky, které chtějí prorazit se svými alternativními výrobky. Jedním z nich je i kanadský výrobce Havelaar, který oznámil výrobu elektrického užitkového Pickupu!

Odhalení elektrického pickupu Bison

Jmenuje se Bison a má hned dva elektromotory, které pohánějí všechna čtyři kola. Společnost Havelaar tvrdí, že jejich vůz bude schopen v terénu konkurovat konvenčním Pickupům. Základem Bisona je ocelový rám vyztužený uhlíkovými vlákny, zkonstruovaný pro provoz v náročných kanadských podmínkách. Vývojáři nezapomněli na startování a jízdu ve strmých kopcích s plným zatížením korby.

Na jedno nabití má Bison ujet až 300 kilometrů. Hodnoty užitečného zatížení zatím nebyly zveřejněny, ovšem nákladová plocha má mít 4,27 m². Jako bonus slibuje výrobce dalších 1,67 m² v uzamykatelných úložných prostorech. Havelaar prozatím nesdělil, kdy se Bisona dočkáme. Každopádně má oživit výrobu firmy v kanadské provincii Ontario.

Tesla taky slíbila elektrický pickup

Tesla Semi Truck

Užitkový Pickup oznámila taky Tesla Motors, Bollinger a Workhorse. Poslední dvě zmíněné už představily své koncepty, zatímco u Tesly si musíme ještě počkat, prozatím nás navnadila svým elektrickým Semi-Truckem. Očekává se, že Workhorse W-15 Pickup půjde do výroby koncem roku 2018, zatímco Bollinger odhalí své dílo světu už letos.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

jan-majurnik napsal 73 článků.Zobrazit všechny články autora: jan-majurnik