Moderátor Hammond známý z Top Gearu málem uhořel v elektrosporťáku

Nejmladší z tradičních moderátorů slavného britského televizního pořadu BBC Top Gear Richard Hammond vážně havaroval ve Švýcarsku při natáčení jednoho z jeho nových pořadů. Elektrický supersport shořel, Hammond z něj ale stačil vystoupit a vrtulníkem byl přepraven do nemocnice. Jeho stav naštěstí není vážný.

Sedmačtyřicetiletý moderátor řídil elektrický speciál Rimac Concept One, který vylétl ze zatáčky a skončil mimo silnici, kde shořel. Stalo se to při natáčení show The Grand Tour při třetí jízdě Hammonda na trati ve švýcarském Sankt Gallenu, na které se o tomto víkendu jede závod do vrchu. Moderátor má jako zázrakem jen zlomenou nohu.

 

And Richard is OK.

A post shared by Jeremy Clarkson (@jeremyclarkson1) on

 

Jeho dlouholetý kolega Jeremy Clarkson nehodu komentoval slovy: „Byla to nejděsivější nehoda, jakou jsem kdy viděl.“ Rimac Concept One je elektrický supersport s výkonem 1224 koní, který umí jet rychlostí 355 kilometrů v hodině. Akceleraci z nuly na stovku zvládne za dvě a půl sekundy. Cena vozu je v přepočtu 28 miliónů korun.

 

 

Hammond měl štěstí už před jedenácti lety, když závodnímu autu, ve kterém seděl, praskla pneumatika v rychlosti 463 kilometrů v hodině. Moderátor sice při nehodě utrpěl vážná zranění mozku a v nemocnici strávil pět týdnů, ale po zotavení se dokázal vrátit k natáčení dalších dílů pořadu Top Gear.

 

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 52 posts and counting. See all posts by Jan Říha