Tesla otevře továrnu v Číně

Na spadnutí je uzavření dohody o výstavbě první továrny na elektromobily Tesla v Číně. Informaci zveřejnila agentura Bloomberg.

Tesla Model 3

Tesla se tak chce vyhnout placení pětadvaceti procentního čínského dovozního cla a získat jednodušší přístup na tamní největší trh s auty na světě. Smlouva s čínským městem Šanghaj by mohla být uzavřena už v tomto týdnu.

Podle ní by Tesla mohla postavit továrnu v čínské rozvojové zóně Lin-kang. Čínské zákony nařizují zahraničním automobilkám, které chtějí vyrábět auta v nejlidnatější zemi na světě, uzavřít partnerství alespoň s jedním lokálním výrobcem.

 

 

Čínské tržby Tesly se loni ztrojnásobily na víc než jednu miliardu dolarů (v přepočtu asi 23,4 miliardy Kč). V březnu koupila za 1,8 miliardy dolarů pětiprocentní podíl ve firmě největší čínská internetová společnost Tencent Holdings.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

jan-riha napsal 52 článků.Zobrazit všechny články autora: jan-riha