Potvrzeno! Audi e-tron Sportback do výroby 2019

Německá automobilka Audi oficiálně potvrdila, že bude vyrábět jedno z nejhezčích aut, jaké kdy navrhla. V roce 2019 bude spuštěna výroba elektrického modelu Audi e-tron Sportback v belgickém Bruselu.

Štíhlé sportovní linie Audi e-tron Sportback

Základem nového elektromobilu je stylistická studie Audi e-tron Sportback concept, kterou automobilka poprvé představila na autosalonu Shanghai 2017. Na webu AutoECO jsme o ní psali v květnu. Mnohostranný koncepční vůz měl podobu čtyřdveřového vozu ve stylu kupé gran turismo s čistě elektrickým pohonem o výkonu 320 kW.

„Rozhodnutím pro výrobu Audi e-tron Sportback dáváme najevo, že Audi bere téma elektrické mobility vážně. Druhý model elektromobilu s napájením z akumulátorů zajistí v budoucnosti optimální vytížení bruselského výrobního závodu,“ shrnuje Hubert Waltl, člen představenstva společnosti AUDI AG.

Belgická továrna tak bude vyrábět dva elektrické modely Audi. Už v roce 2018 totiž začne z jeho montážních linek sjíždět elektrické SUV Audi e-tron.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

jan-riha napsal 52 článků.Zobrazit všechny články autora: jan-riha