Tesla Model 3 ve výrobě už za pár dní

Americká Tesla nejspíš v pátek 7. července spustí sériovou výrobu elektromobilů s označením Model 3.  Na Twitteru to napsal zakladatel a generální ředitel firmy Elon Musk.

Model 3 je třetím elektromobilem od Tesly

Muskův twitterový účet oznámil dobrou zprávu pro příznivce jeho elektromobilů: „Model 3 splnil s dvoutýdenním předstihem regulační požadavky. V pátek očekáváme dokončení sériového čísla 1,“ napsal Musk. A přidal informaci, že v srpnu by Tesla měla vyrobit sérii asi stovky kusů Modelu 3, v září by produkce měla stoupnout na 1 500 kusů. A zároveň slíbil: „Vypadá to, že v prosinci můžeme dosáhnout produkce 20 000 vozů Model 3 měsíčně.“

 

 

První auta zákazníkům na konci července

Tesla Model 3 má elegantní vyvážené tvary

Slavnostní předání prvních třiceti vozů Model 3 zákazníkům Musk plánuje na 28. července. Základní cena tohoto elektromobilu je 35 000 dolarů, přepočtu asi 800 000 korun. Tesla už vyrábí dva elektromobily – luxusní Model S a sportovně-užitkový vůz Model X, které jsou ale výrazně dražší.

 

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 52 posts and counting. See all posts by Jan Říha