Tesla Model 3 vstoupil do sériové výroby se zpožděním

V pondělí zveřejnil vizionář a zakladatel Tesla Motors Elon Musk na svém Twitteru první fotografie sériově vyráběného Modelu 3.

První sériový kus Modelu 3

Pozdě, ale přece

Zveřejněná černobílá fotografie měla prostý titulek: První produkční Model 3. Ještě před zveřejněním této fotografie Musk napsal, že byl první Model 3 vyroben a jede na finální kontrolu. 40 minut po odhalení černobílé fotky přibyla druhá, tentokrát barevná, ovšem bez doplňujícího komentáře. Oproti původnímu plánu je ale Model 3 ve skluzu, protože měl první sériový kus s výrobním číslem 001 sjet z výrobní linky podle původních informací už v pátek 7. července.

Omezený výběr

Prvních 30 zákazníků by mělo své elektromobily dostat 28. července na předávací párty. Do konce července plánuje Tesla spuštění konfigurátoru Modelu 3. Ze začátku bude možné koupit „trojku“ jen s pohonem zadní nápravy a omezeným výběrem barev. Postupem času se mají možnosti začít rozšiřovat. Za předpokladu, že by v červenci Tesla vyrobila slíbených 30 kusů, v srpnu by povětšinou ruční výroba měla dosahovat stovky a v září patnácti set kusů. Podle slov Elona Muska by měla být Tesla schopna v prosinci produkovat 20 tisíc kusů Modelu 3 za měsíc.

Předvýrobní kus Modelu 3

Čtyřkolka na přelomu roku

Základní cena se bude pohybovat kolem 35 000 amerických Dolarů (798 000 Kč).  Auto zvládne na jedno dobití ujet víc než 340 kilometrů. Na přelomu roku by se do výroby měla dostat i verze 4×4.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník