Nový Nissan Leaf na špionských fotkách

Prototyp nového Nissanu Leaf byl znovu spatřen v ulicích a zachycen na fotkách. Přinesl je server MotorAuthority.com. Příchod nového Leafu očekáváme ke konci roku a jsme zvědaví, zdali bude mít avizovaný dojezd přes 320 kilometrů. Pokud Nissan naplní očekávání, mají se BMW i3 a Hyundai Ioniq na co těšit.

Zadní maskování připomíná stávající model

Vyšší dojezd za příplatek

Aktuální Leaf  ujede na jedno nabití necelých 200 kilometrů, a to hodně defenzivním stylem jízdy.  Nový Leaf by měl ujet 320 až 400 kilometrů, dá se tedy očekávat, že výrobce navýší aktuální kapacitu akumulátorů z 30 kWh na 60 kWh.

Dojezd by měl být přes 320 km

Objevily se také zprávy, že levnější varianta bude mít zastavěnou menší 40 kWh baterii. Prvotní informace však naznačovaly dojezd v rozmezí 224 – 352 kilometrů. Jistým vodítkem může být nejlépe prodávaný elektromobil v Evropě, Renault Zoe, který má k dispozici balíček baterií s kapacitou 41 kWh.

Sladěný s rodinou

Aktuální snímky odhalují konvenční design auta, který se nápadně podobá konceptu IDS, který automobilka odhalila před dvěma lety v Tokiu. Přední maska do V by měla být sladěna s novými modely Micra, Qashqai a X-Trail. Doufejme, že na první pohled jasně se svážející střecha v zadní části neubere moc místa cestujícím vzadu. Jednou z novinek bude také technologie autonomního řízení ProPilot a e-Pedal.

Foto: www.motorauthority.com, Nissan

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 123 posts and counting. See all posts by Jan Majurník