Nissan Leaf 2018 – Co všechno víme?

Oficiální odhalení druhé generace úspěšného elektromobilu Nissan Leaf klepe na dveře. Poslední dobou vyšlo najevo několik zajímavých faktů a špionských fotek. Co vše tedy o novince víme?

Detail na LED světlomet

Autonomní řízení

Zásadní novinkou je technologie ProPILOT, která umožní autonomní jízdu v jednom dálničním pruhu. Jedním tlačítkem ovládaný asistent převezme roli řidiče. Držet bude nastavený odstup, bude brzdit, zrychlovat a udržovat směr. Do budoucna se počítá s jeho vylepšením na vyšší stupeň autonomního řízení.

Nissan logo

Dojezd kolem 400 km

Postupem času prosákly zprávy o instalované 40 kWh, ale i příplatkové 60 kWh baterii. Maximální dojezd by se tak mohl pohybovat kolem 400 km. Se základními akumulátory by měl Leaf na jedno nabití ujet až 300 km.

Maska do V sladěná s ostatními modely

Změny na karoserii

Samotná platforma by měla dle špionských fotek zůstat stejná. Kompletního předělaní se ovšem dočkala příď auta, nově vybavená adaptivními LED světly. Vzadu se konstruktéři vyřádili dosyta, a proto bude mít Leaf úplně nová zadní světla. Moderní design nové generace potvrzují také nejnovější fotky bez maskování. Jen zadní nárazník je hodně podobný tomu stávajícímu.

Ovládání jedním pedálem

Nejnovější technologie umožní řídit rychlost a brzdění pomocí pedálu akcelerátoru. Při deceleraci systém aktivuje silnou rekuperaci, čímž zahájí účinné brzdění elektromotorem. „e-Pedal“ bude spolupracovat s asistentem rozjezdu do kopce, který auto bezpečně podrží v kopci. Stejnou technologii jsme mohli poznat u elektromobilů Tesla Model S a Tesla Roadster.

Odhalení už v září

Na potvrzení našich informací a další novinky k novému Nissanu Leaf už nebudeme čekat dlouho. Nissan naplánoval odhalení nastupující generace elektromobilu na středu 6. září do Japonska.

Silueta auta

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 124 posts and counting. See all posts by Jan Majurník