Bosch bude v provozu testovat autonomní taxi

Německý výrobce automobilových součástek a systémů Bosch chce v roce 2018 začít s testováním robotických vozů taxi ve vybraných německých městech. O čtyři roky později počítá firma s nasazením takových aut do běžného provozu.

Koncept Mercedes Generation EQ SUV s nabíječkou

Už letos na jaře Bosch oznámil, že bude při vývoji samořízených vozů spolupracovat s německou automobilkou Daimler. „Díky této spolupráci můžeme urychlit vývoj automatizovaných systémů nejméně o dva roky,“ řekl ke spolupráci člen představenstva Daimleru Ola Källenius a optimisticky dodal: „Mezi roky lety 2020 a 2025 by mohly po městech běžně jezdit robotické taxíky.“

Testování robotaxíků už příští rok

Systém fungování robotických aut Daimler – Bosch

„V roce 2018 uvedeme do německých měst první menší flotily robotických taxi,“ slíbil v rozhovoru pro list Automobilwoche Gerhard Steiger, šéf divize podvozkových systémů Bosch. Při testování ale bude zpočátku v autonomních taxících z bezpečnostních důvodů i řidič. S uvedením těchto vozů na trh počítá Bosch v roce 2022. „Tak dlouho bude podle našeho názoru trvat, než bude tato technologie skutečně bezpečná,“ upozornil Steiger.

Rozhovor s Gerhardem Steigerem z Bosche na téma Kdy budou auta řídit lépe než lidé