Nissan LEAF překonal hranici čtvrt milionu prodaných kusů

Elektrická auta prosadili Japonci. Zatímco průkopníkem hybridního pohonu byla Toyota Prius, sériové elektromobily se chytly hlavně díky úspěšnému modelu Nissan LEAF. Ten je nejprodávanějším elektromobilem na světě.

Aktuální Nissan Leaf

Jeho úspěch začal na konci roku 2010, kdy vstoupil na trh ve Spojených státech. Do Evropy a třeba také Kanady vpadl tento elektromobil až v novém roce 2011. Po necelých sedmi letech na trhu se může LEAF pochlubit více než 270 tisíci prodanými kusy. V Evropě si tento model zvolilo skoro 80 tisíc zákazníků. Úspěch Nissanu LEAF podporuje jeho dostupnost v padesáti zemích čtyř kontinentů od Ameriky po Asii.

Přepočítáno na ujeté kilometry, čistě elektrické Nissany LEAF za tu dobu ujely přes 3 miliardy kilometrů. Kdyby všechny tyto vozy jely štafetu směrem na MARS, dojely by tam a zpátky celkem šestkrát.

Designová světla nového Nissanu LEAF

Nová druhá generace Nissanu LEAF bude mít světovou premiéru 6. září. Vybavena bude technologií ProPILOT umožňující autonomní jízdu v jednom dálničním pruhu. Dojezd verze se silnější baterií se má přiblížit hranici čtyř set kilometrů na jedno nabití. Nová technologie ovládání vozu umožní řídit rychlost a brzdění pomocí pedálu akcelerátoru.

Nissan LEAF 2018 – Co všechno víme?