Elektrické MINI odhaleno před světovou premiérou

Od července letošního roku víme, že nové elektrické MINI půjde do výroby v roce 2019. Aktuálně si můžeme prohlédnout první snímky konceptu, který bude mít premiéru za pár dní na autosalonu ve Frankfurtu. 

Elektro MINI má nabídnout styl a individualitu

Návrat do roku 2008

Částečně se nový koncept vrací do roku 2008, kdy bylo představeno 600 zkušebních vozů MINI E ve stříbrném reflexním lakování a žlutou střechou.

Jedinečné zadní světlomety odkazující na britskou vlajku neboli původ automobilky MINI jsou hezkým gestem od německého vlastníka značky.

Aktivní aerodynamika

Aktuálně víme, že nové elektrické MINI dostane Li-on baterii. Kromě standardních konstrukčních prvků aerodynamiky vynikne karoserie aktivní šestiúhelníkovou mřížkou masky, která se zavírá pro snížení odporu obtékajícího vzduchu. Podle slov výrobce nevyžaduje elektromotor vzduchové chlazení, proto není jasné, kde bude umístěn.

Více ve Frankfurtu

Je pravděpodobné, že elektromotor bude umístěn vpředu, ačkoli bezpečně se to dozvíme až 12. září, kdy se otevřou brány frankfurtského autosalonu pro novináře. Redakce AutoEco.cz bude mezi nimi.

Technické detaily BMW jako vlastník automobilky MINI neprozradilo. Prozatím víme, že elektrické MINI bude vybaveno LED světlomety a karbonovým difuzorem. Teď ještě můžeme spekulovat, jestli převezme pohonné ústroji z nově oznámeného BMW i3 a i3s, nebo nás výrobce překvapí něčím novým.

 

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 124 posts and counting. See all posts by Jan Majurník