Do Prahy konečně dorazilo sdílení elektromobilů

Společnost Car4way ve spolupráci s Pražskou energetikou a Porsche Česká republika spouští projekt s názvem Sdílení elektromobilů pro Prahu. Ta se tak stane dalším evropským městem, kde si jednoduše půjčíte volně zaparkovaný elektromobil.

Flotila sdílených elektromobilů

Patnáct elektrických e-Golfů. To je nová flotila, z níž si bude možné uvnitř tzv. pražského e-Centra vybírat. A v celku jednoduše. Po počáteční registraci, při které řidič zaplatí vratnou kauci 2000 Kč, si přes mobilní aplikaci najde volný zaparkovaný elektromobil a zarezervuje si ho. Tím administrativní úkony končí. Auto si odemkne čipovou kartou, vyndá klíčky z kaslíku a vyráží na cestu. Vyjet může kamkoli, jedinou podmínkou je vrácení vozu opět do lokality tzv. e-Centra, tedy na území městských částí 1 až 5.

S elektromobilem i na „modrou“

Na jedno nabití ujede až 300 kilometrů

Moderní e-Golf je vhodným autem do hustého městského provozu. Na jedno nabití ujede až 300 kilometrů, neobtěžuje okolí výfukovými plyny a můžete s ním volně parkovat i na modrých a fialových zónách. Zástupci hlavního města se totiž rozhodli podporovat elektromobilitu nejen výstavbou potřebné infrastruktury, ale i zavedením pozitivních motivací k užívání ekologických vozů.

Účtováný je čas i ujeté kilometry

Platit bude řidič podle toho, na jak dlouho si vůz půjčil a kolik s ním najezdil. Hodina půjčení vyjde fyzickou osobu na 218 Kč. V rámci jedné rezervace je možné bez poplatku ujet přesně 100 kilometrů. Za každý kilometr navíc zaplatí vypůjčitel 3,80 Kč. K dispozici jsou i tarify pro půjčení vozu na delší časový úsek. Ty mají navýšený limit volných kilometrů.