Nissan představil sportovní elektromobil LEAF Nismo

Na letošním Tokijském autosalonu ukázal Nissan celkem 13 modelů. Mezi nimi je i uhrančivý prototyp sportovního elektromobilu LEAF NISMO. Automobilka vybavila vůz závodními technologiemi a sportovně laděným interiérem.

Auto zdobí červené dekorační prvky

Závodní duch elektomobilu

Sportovní design ostrého LEAFu má na svědomí divize Nissan Motorsport. Ta vybavila karoserii závodními technologiemi. Díky nim má elektromobil lepší aerodynamiku a účinnější přítlak. Černě laděný interiér je doplněný o červené dekorační prvky NISMO.

Sportovní úpravou prošlo i zavěšení kol. Software řídící jednotky vyladili experti Nissanu k maximálnímu zrychlení. Koncept Nissan LEAF Nismo kombinuje výhody elektromobilu a závodního ducha divize Nismo. Jestli se auto dostane do sériové výroby zatím není jasné. Parametry vozu automobilka nezveřejnila.

Nissan vybavuje své modely pokročilými technologiemi

Inovativní elektromobil

Nový Nissan LEAF měl světovou premiéru letos v září. Spolu s ním bylo představeno několik technologických novinek. V modelech japonského výrobce se postupně objeví autonomní systémy ProPILOT a ProPILOT Park. Nový LEAF dostane navíc možnost ovládání rychlosti auta jedním pedálem.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 123 posts and counting. See all posts by Jan Majurník