Šestidvéřové elektrické taxíky už v roce 2018

Zeleně smýšlející automobilka Green4U představila unikátní SUV na baterie. Svými šestidveřovými elektromobily chce zaplavit firemní flotily taxi služeb. Představujeme vám unikátní prototypy MTU-6 a Enova.

Green4U Enova

Zaměřeno na firmy

Don Panoz vlastní společnost Panoz. Ta vyvíjí superrychlý elektrický Delta Wing. Panoz je ale také majitelem automobilky Green4U. Výrobce představil dvě šestidvéřová SUV na baterky. Jmenují se MTU-6 a Enova. První elektromobily dorazí k zákazníkům už v roce 2018.

Green4U MTU-6

Obě auta byla vystavena na veletrhu dopravy v americkém Denveru. Green4U cílí především na firmy provozující taxi. Pár dveří navíc má usnadnit nastupování dozadu. SUV mají dojezd okolo 360 km na jedno nabití. Prototypy jsou postaveny na modulární hliníkové platformě. Do budoucna plánuje automobilka také osmidvéřový model.

Výrobce plánuje i osmidveřový model

Do budoucna s rozšířeným portfoliem

„Zaměřujeme se na firemní flotily, protože tam elektromobily výrazně snižují provozní náklady“, vysvětluje spolumajitel firmy Jack Perkowski. „Při nájezdu kolem 80 000 km ročně mohou firmy ušetřit tisíce dolarů za palivo a servis“, dodává Perkowski.

SUV ujede až 360 km

MTU-6 a Enova budou k dispozici v polovině příštího roku. Výrobce chce uvést na trh také elektrické sedany, dodávky a další užitková auta. Společnosti Panoz a Green4U letos představily společný projekt závodního elektromobilu GT-EV.

Auto má základ na hliníkové platformě

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník