Elektrické SUV B1 překonalo coloradskou stezku smrti

Pár měsíců po premiéře elektromobilu B1 má automobilka stále plné ruce práce. Momentálně se konstruktéři věnují testování auta na silnici i v terénu. Hranaté SUV ukázalo svoje kvality na okruhu a překonalo i coloradskou stezku smrti.

Společnost Bollinger Motors zveřejnila poutavá videa z kousků s modelem B1. Na prvním můžete vidět užitkový elektromobil na závodním okruhu.

Auto zrychlí z nuly na stovku za 4,6 vteřin. Elektromotory mají dohromady výkon 360 koní a točivý moment 640 Nm.

Utilitární drsňák

Společnost sídlící v New Yorku zamířila s autem také do Colorada. Na třetím videu můžete vidět zdolávání náročné alpské smyčky Ouray, Colo. Přezdívá se ji také „Stezka smrti“.  Cesta vede přes skály, sníh i vodu a dosahuje nadmořské výšky přes 3 900 metrů.

Na videu to vypadá, že auto nemá žádné problémy i v drsném prostředí. Další klipy byly natočeny v Utahu. Jeden z nich ukazuje stoupání na horu Moab po stezce „Fins ‚n‘ Things“.

V dalším klipu si řidič pohrává s autem v poušti. Video demonstruje schopnosti elektromobilu. Ten má nastavitelnou světlou výšku, odpojovací stabilizátory odpružení a velké pneumatiky BF Goodrich M/T. Zástupci automobilky Bollinger uvedli, že mají více než 10 000 rezervací pro model B1. Elektromobily budou vyráběny ve Spojených státech. Cenu zatím výrobce tají.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 115 posts and counting. See all posts by Jan Majurník