Tesla má nový sporťák Roadster s brutálním zrychlením

Elon Musk se zase vytasil s něčím extra. Při představení nového elektrického kamionu Semi vyjel z jeho nákladového prostoru prototyp nového sportovního vozu Tesla Roadster se zrychlením na stovku pod dvě sekundy!

Tesla Roadster zrychluje na stovku za 1,9 sekundy

Bylo to velké překvapení. Americká automobilka, která má problém s rozjezdem velkokapacitní výroby modelu Tesla 3, ukázala modernizovanou verzi svého prvního sportovního vozu Roadster. Čtyřmístný sporťák ujede podle šéfa Tesly Elona Muska na jedno nabití rekordních tisíc kilometrů.

Ohromující akcelerace

Tesla Roadster zvládne zrychlení z nuly na stovku těsně pod dvě sekundy. Video ukazuje vynikající akceleraci z pohledu posádky, která křičí nadšením.

 

 

Drahá hračka

Modernizovaná Tesla Roadster by se podle Muska měla na trh dostat v roce 2020. Americká automobilka má ale tradičně problémy s nájezdem výroby nových modelů, takže to může být klidně později. Auto bude mít základní cenu 200 000 dolarů, což v přepočtu dělá 4 340 000 korun.

Jan Říha

Jako motoristický expert začal pracovat v roce 1994 v redakci Motožurnálu Českého rozhlasu. Později se stal vedoucím jeho motoristické i dopravní redakce (Zelená vlna), které vedl až do jara 2017, kdy přijal nabídku na šéfredaktora webů iSUV, AutoECO a SUV magazínu. Jako reportér se zúčastnil soutěžních expedic Camel trophy 96´ a 97´ na Borneu a v Mongolsku. V roce 2005 se v roli novináře poprvé zúčastnil Rallye Dakar. Od té doby v jejím konvoji nechyběl v žádném z dalších ročníků.

Jan Říha has 52 posts and counting. See all posts by Jan Říha