Ve Vídni spuštěn nový koncept ekologického Car-Sharingu

Novou službu Car-Sharingu nazvanou Stadtauto provozuje ve Vídni společnost Greenmove specializující se na ekologickou mobilitu. Ta převzala prvních patnáct aut Hyundai IONIQ Hybrid. Do jara 2018 chce firma nabízet k půjčení celkem 70 ekologických aut.

Ekologický Car-Sharing se rozjíždí i ve Vídni

Po zadání osobních údajů na webových stránkách společnosti Stadtauto (www.stadtauto.at) a po zaplacení jednorázového registračního poplatku si mohou zákazníci pronajímat ekologické vozy. Ke stažení je i mobilní aplikace Stadtauto, kde je možné si auta rezervovat nebo si ověřit jejich momentální dostupnost.

Zarezervovaná vozy se vyzvedávají na vyhrazených místech. Vozový park služby sdílení vozů ve Vídni bude po instalaci nabíjecích stanic ve městě postupně přecházet z hybridů na čistě elektrická vozidla. Elektromotor modelu IONIQ Hybrid dodává výkonu 32 kW (43,5 k) a v kombinaci s 1,6-litrovým motorem GDI má systém celkový výkon 103,6 kW (141 k).

Před Vídní Amsterdam

 

Logo firmy Stadtauto

„Před měsícem jsme zahájili vlastní program pro sdílení ekologických aut v Amsterdamu a tato nejnovější investice do sdílení vozů ve Vídni je dalším krokem k prosazování naší globální strategie udržitelnosti pro čistší budoucnost. Do roku 2020 plánujeme uvést do provozu dalších patnáct ekologických modelů, které dále posílí naši pozici v oblasti ekologické mobility,“ připomíná výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe Thomas Schmid.

V říjnu spustila v Amsterodamu společnost Hyundai první službu sdílení elektrických vozidel. Celá flotila obsahuje stovku modelů IONIQ Electric s dojezdem 280 kilometrů na jedno nabití.