MOIA – elektrický mikrobus od VW pro Hamburk

Carsharingová divize MOIA německé automobilky Volkswagen představila projekt rozvoje sdílených jízd a mikrobus na elektrický pohon. MOIA si dává za cíl snížit díky nabídce mobility do roku 2025 o jeden milion počet osobních aut ve městech v Evropě a v USA.

Luxusně vyhlížející sedačky konceptu mikrobusu MOIA

MOIA má v plánu dodat dvě stě šestimístných mikrobusů do ulic Hamburku. „Při přepravě náš vůz cestujícím nabídne rychlý přístup k internetu a USB porty k nabíjení telefonů nebo tabletů. Během tří let by se naše flotila elektrických mikrobusů v druhém nejlidnatějším německém městě měla zvýšit na tisíc kusů,“ řekl na tiskové konferenci šéf divize Ole Harms. Od roku 2019 se mikrobusy mají začít objevovat i v dalších městech.

Dojezd 300 kilometrů

Elektrobusy MOIA budou jezdit v Hamburku

Nový mikrobus na elektrický pohon MOIA postaví na platformách Volkswagenu. Vozidlo má na jedno nabití ujet asi 300 kilometrů. Jeho baterie by se měla za půl hodiny dobít na 80 procent kapacity.

Volkswagen založil divizi MOIA před rokem. Největší Evropská automobilka chce do elektrifikace, sdílených jízd a vozů s autonomním řízením investovat miliardy eur.