Elektrický Polestar přiveze kupé, sedan i SUV

Kupé, sedan, SUV a možná kabriolet. To jsou bohaté vyhlídky do blízké budoucnosti pro rozrůstající se odvětví automobilky Volvo jménem Polestar. První kousek očekáváme už za rok. Výrobce plánuje také speciální showroomy a internetový prodej.

Milionový elektrosedan

Sportovní divize švédsko-čínského Volva poodhalila svoje plány do budoucna. Kromě náhledu do svého portfolia zveřejnil výrobce také ceny. V roce 2020 ovládne showroomy elektrický sedan Polestar 2. Časopis AutoExpress informoval o ceně 40 tisíc eur. To je zhruba milion korun. Auto bude přímým konkurentem lépe vybavené Tesly Modelu 3. Elektrosedan by měl jít do výroby v roce 2019.

Elektrosedan Polestar 2

Jedna, dva, tři, čtyři

Portfolio elektromobilů obohatí za rok hybridní kupé Polestar 1. To nabídne v limitované edici výkon přes 600 koní. O pár let později se dočkáme aerodynamického SUV Polestar 3. Výroba obou modelů se připravuje v nové továrně v čínském Čcheng-tu.

Volvo XC40 jako předloha Polestaru

Polestar 2 zatím nemá známou mateřskou továrnu. Automobilka však plánuje vyprodukovat přes 50 tisíc kusů ročně. V minulosti se mluvilo také o elektrickém kabrioletu Polestar 4.

Polestar Convertible render

Samostatná značka

Rok 2019 znamená také start online prodeje. Volvo plánuje postavit 80 specializovaných Polestar autosalonů. K dispozici bude i volitelná služba „Care by Volvo“. Tehdy automobilka za majitele řeší v podstatě všechny úkony – počínaje pojištěním a konče servisem.

Showroomy budou od těch „volváckých“ oddělené. Výrobce chce značce Polestar vdechnout určitou exkluzivitu. Tohle omezení se netýká servisů.

Render kabrioletu

Dnes je běžné, že jednotlivé automobilky mají svoje divize. Například Toyota prodává luxusní auta pod značkou Lexus. Křídla Nissanu zastřešují prestižní Infinity. Hyundai má Genesis a francouzský Citroën sportovní DS.

Podmíněná záloha

Brzy se tedy dočkáme „jedničky“. Čínští akcionáři však omezili výrobu na pět set kusů ročně. Po premiéře v Ženevě spustí výrobce rezervace. Místo v pořadníku vás bude stát 2 500 eur. Podle automobilky už má prvních deset sériových modelů Polestar 1 své kupce.

Koncepty Polestar

Foto: Polestar, Autocar, X-Tomi, GBC

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník