Hyundai Kona předhání v dojezdu Leaf i Teslu

Před světovým debutem na autosalonu v Ženevě uvolnila automobilka Hyundai technické podrobnosti připravovaného elektrického crossoveru. Utilitární Hyundai Kona EV slibuje vysoký dojezd a dva silné elektromotory. Odhalená čísla konkurují Nissanu Leaf i Tesle Modelu 3.

Dva siláci

Ačkoli auto čeká na světovou premiéru na Ženevském autosalonu, výrobce odhalil některá data už teď. Elektrické SUV nabídne pohon dvou nebo všech čtyř kol. Hyundai slibuje zastavět do auta dva nejvýkonnější elektromotory na trhu. Kona v nejvyšší specifikaci nabídne dojezd až 470 kilometrů na jedno nabití.

Grafický render Kony

Konkurence za zenitem

Přímí elektrifikovaní konkurenti se mohou právem bát. Nový Nissan Leaf ujede 378 km. Základní verze elektromobilu Tesla Model 3 kolem 354 km. Sesterská Kia Niro EV se pyšní dojezdem 383 km. Korejská automobilka také plánuje vypustit do světa vodíkový crossover Hyundai Nexo. Ten podle skutečných testů zvládne 580 na jedno tankování. Dosavadní elektrifikovaný model Hyundai Ioniq ujede ve reálném provozu kolem 200 kilometrů.

Sériový model Kona s litrovým motorem

Uvolněný teaser

V rámci uvedení auta odhalilo evropské zastoupení krátké video. Elektrické efekty vykreslují nový crossover Kona jako aerodynamické utilitární auto. Na snímcích můžeme vidět také jeho siluetu. Prozatím není jisté, jestli se bude elektrická Kona prodávat i ve Spojených státech. Ale vzhledem k popularitě SUV na tamním trhu je to pravděpodobné.

https://youtu.be/nsdjK8Xkgdc

Další informace chtějí zástupci automobilky zveřejnit den před světovou premiérou. Ta se bude konat na 88. ročníku Ženevského autosalonu. Pro novináře začíná autosalon už 6. března. Pro veřejnost se brány exhibičního centra Palexpo otevřou o dva dny déle.

Foto: Motor1, Autobild, Hyundai

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 124 posts and counting. See all posts by Jan Majurník