První elektrická Škoda bude Citigo, už příští rok

Škoda Auto změnila svou strategii a první elektrický model uvede na trh o rok dříve, než původně plánovala. Navíc to nebude crossover, jehož podobu nastínil loni na autosalonu v Šanghaji koncept Vision E, ale zavedený městský model Citigo. Serveru iDnes.cz to řekl šéf českého zastoupení Škody Luboš Vlček.

Malé Citigo bylo loni v létě odsouzené k vyškrtnutí z portfolia mladoboleslavského výrobce. Předloni prodaných ani ne 10 tisíc kusů a pokles segmentu automobilku vedl k zamyšlení, zda má smysl Citigo dál podporovat. Spekulovalo se, že druhé generace se už prcek vyráběný v koncernovém bratislavském závodu nedočká a nahradí ho trendový crossover.

Podle informací iDnes.cz, které server získal od Luboše Vlčka ze Škody Auto na autosalonu v Ženevě, to ovšem vypadá, že koncern své rozhodnutí přehodnotil. Citigo se zřejmě dočká elektrické verze po vzoru Seatu e-Mii a Volkswagenu e-Up.

Dojezd 300 kilometrů

„Malá městská škodovka má nabídnout dojezd až 300 kilometrů na jedno nabití,“ píše iDnes.cz. Jako hlavní důvod uvedení elektrické škodovky o rok dříve v podobě Citiga vidí server v nutnosti snižování flotilového průměru emisí automobilek, který požaduje Evropská unie. A protože koncernová dvojčata už elektromotor mají, neměla by investice do elektrického Citiga být příliš velká.

Škoda Auto na autosalonu v Ženevě také uvedla, že do roku 2025 chce mít v nabídce 10 aut s elektrickým pohonem, z toho šest elektromobilů. Už za rok chce mladoboleslavský výrobce představit plug-in hybridní Superb, vyrábět se bude v Kvasinách.

Matěj Skalický

Autoliebhaber, externí redaktor. Od roku 2011 reportér Českého rozhlasu informující o světovém dění, vědě a technice a automobilovém průmyslu. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově a student politologie v Hradci Králové.

Matěj Skalický has 55 posts and counting. See all posts by Matěj Skalický