Porsche elektrifikuje USA. Postaví 500 superrychlých nabíječek

Němečtí inženýři se pomalu připravují na příchod elektrických super aut Mission E. Výrobce pracuje na programu elektrifikace Spojených států, který zahrnuje výstavbu 500 supervýkonných stanic. Porsche spadající pod skupinu Volkswagen tak pomáhá naplnit dlouhodobé plány koncernu na očištění pošramoceného jména.

Německý výrobce pomalu připravuje svá dealerství na prodej elektromobilů.  Každý ze 189 prodejců ve Spojených státech vybuduje superrychlou nabíjecí stanici s výkonem 350 kW. Prototyp nabíjecího pylonu testuje automobilka také v Evropě.

Obří baterie elektrifikovaného Porsche s dojezdem skoro 500 kilometrů tak nabijí Američané za dvacet minut. Automobilka předpokládá, že během nabíjení bude řidič luxusního auta v showroomu a bude se zajímat o další model nebo o nabídku příslušenství.

Zástupci Porsche oznámili uvedení sedanu Mission E na trh v roce 2020. Následně se objeví také kombík Mission E Cross Turismo. Ten mimochodem až nápadně připomíná současnou Panameru Sport Turismo.

Budoucí majitelé ekologického Porsche se ale musí připravit na dodatečné výdaje. Podle výrobce budou jednotlivé nabíječky zpoplatněny. Jen někteří vybraní klienti získají speciální kartu pro „tankování“ zdarma. O koho konkrétně půjde, Porsche neřeklo.

Volkswagen, pod který Porsche spadá, žehlí po skandálu s podvodným softwarem svoji reputaci, jak jen to jde. Dohromady plánuje v USA vystavět až 2000 nových dobíjecích stanic s různým výkonem. Hotovo by mělo být už koncem příštího roku.

Foto: Porsche

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 125 posts and counting. See all posts by Jan Majurník