Dvoumotorový Model 3s podle Muska porazí i BMW M3

Americká Tesla připravuje dodávky prvních dvoumotorových elektromobilů Model 3s s pohonem 4×4 a názvy Dual Motor a Performance. Představitel automobilky Elon Musk zveřejnil na svém Twitteru ceny a specifikace. Silnější variantu Performance Musk porovnává se sportovním BMW M3.

Performance verze přijede na 20“ litých kolech. Zadní část auta zdobí karbonový spoiler. Jedinečný interiér „eska“ navrhli designéři v kombinaci bílé a černé barvy. Elektromobil řady Performance se dvěma motory vyjde na 78 tisíc amerických dolarů. To je v přepočtu 1,7 milionu korun. Za autopilota si však zákazník připlatí.

Elon Musk porovnává sportovní Model 3s Performance s BMW M3. Tvrdí, že auto stojí „skoro“ stejně. Ve Spojených státech vyjde základní „bavorák“ M3 v přepočtu na necelých 1,5 milionu korun. Dále uvádí, že je o 15 % rychlejší než BMW. Z nuly na sto zrychlí Performance Model 3s za 3,6 vteřiny a ručička tachometru se zastaví na hranici 250 km/h. Auto slibuje hladké řízení a dojezd 500 km. Musk také svérázně napsal, že Tesla Model 3s Performance porazí na závodním okruhu cokoli ve své třídě.

Pokud nechcete připlácet za sportovní design a vyšší výkon, sáhněte po verzi Dual Motor. Druhý elektromotor k základní konfiguraci stojí navíc pět tisíc dolarů (110 tisíc). Pokud jedna z dvojce pohonných jednotek odejde, můžete dojet nouzově dojet na tu druhou. Ke zrychlení z nuly na sto potřebuje dvoumotorový Model 3s 4,6 vteřiny. Maximální rychlost je 225 km/h.

Momentálně si můžete objednat pouze verzi Dual Motor. První dodávky Modelu 3s by měly začít v červenci letošního roku.

Foto: Tesla

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 124 posts and counting. See all posts by Jan Majurník