Citroën v ČR zavedl šrotovné – za staré auto nabízí až 120 000 Kč

Zatímco v Evropě rozjel program šrotovného jako první v Německu a Británii Volkswagen, u nás přichází s podobnou akcí první Citroën. Ta ale nezahrnuje jen stará naftová auta, ale i benzínová.

Kampaň na akci šrotovného od Citroënu

Akce francouzské automobilky platí od 1. září do 31. prosince. Týká se pořízení všech nových modelů Citroënu kromě řady C5 a Spacetourer. Podmínkou je odevzdání ojetého auta splňujícího starší emisní normy 1-3. Tyto vozy nechá Citroën sešrotovat, aby se nemohla opět objevit na trhu. Šrotovné se ale týká i mladších aut, která nebudou sešrotována. Prodejce v takovém případě nabídne peníze za vůz na protiúčet, ale i šrotovné.

„Budeme vykupovat auta všeho stáří každé značky, protože chceme dostat ze silnic auta, která jsou skutečně emisně náročná. Vozy, které splní normu euro jedna až tři budou sešrotovány našimi dealery. U mladších zákazník obdrží nabídku, kterou buď využije nebo nevyužije,“ vysvětluje ředitel značek Citroën a DS v České republice František Neumann.

Citroën Berlingo

Šrotovné už je součástí nových ceníků Citroënu. U Berlinga se sleva při odevzdání neekologického auta pohybuje mezi 100 000 a 120 000 korunami. C4 Cactus ji má pevně na 75 000 korunách. Francouzská automobilka, která do projektu investuje miliony korun, pochopitelně kromě likvidace starých aut počítá i s posílením prodejů značky na českém trhu. „Naše akce, kterou spouštíme pod heslem Citroen čistí české silnice, si skutečně v první řadě klade za cíl odstranit ze silnic ty nejškodlivější automobily. Pokud by nám to zároveň přineslo posílení prodeje na úrovni deset, patnáct procent, budeme spokojeni,“ doplňuje Neumann.