Soutěž spotřeby se Škodami přinesla rekordně nízké hodnoty

36. ročník soutěže o nejnižší spotřebu ECONOMY RUN s podporou Škody auto měl nově na startu také auta na CNG. V kategorii naftových i benzínových vozů se vítězná spotřeba pohybovala těsně nad třemi litry.

36. ročník soutěže o nejnižší spotřebu ECONOMY RUN s podporou Škody auto měl nově na startu také auta na CNG. V kategorii naftových i benzínových vozů se vítězná spotřeba pohybovala těsně nad třemi litry. Na start soutěže se postavilo 51 posádek. Trať dlouhá 323 kilometrů vedla z Mladé Boleslavi do Vrchlabí a zpátky. Poprvé byli vyhlášeni vítězové v jednotlivých kategoriích podle pohonných hmot.

Dvěma kategoriím kralovaly Škody Citigo

Na start soutěže se postavilo 51 posádek

Vítězná posádka kategorie benzínových vozů s modelem Škoda Citigo 1,0 MPI dosáhla průměrné spotřeby 3,2 l/100 km. Vítězná posádka v kategorii Diesel trať absolvovala ve voze Škoda Octavia 1,6 TDI se spotřebou 3,1 l/100 km. V hodnocení vozů poháněných stlačeným zemním plynem (CNG) vyhrál vůz Citigo G-TEC s průměrnou spotřebou 2,2 kg/100 km.

Hodnotícím kritériem je skutečně dosažená spotřeba. Kromě toho pořadatelé zohledňují průměrnou rychlost a rozdíl mezi skutečnou spotřebou a normovanou spotřebou podle NEDC (tzv. Nový evropský jízdní cyklus). Při shodné hodnotě emisí CO2 a spotřeby rozhoduje vyšší průměrná rychlost. Kompletní výsledky soutěže najdete na stránkách www.economyrun.cz.