Hyundai spustil v Amsterdamu sdílení elektromobilů

Hyundai do projektu uvolnil stovku modelů Ioniq Electric. Na základě „plovoucí koncepce“ si mohou auto zákazníci půjčovat a vracet kdekoliv v Amsterdamu a jeho okolí.

Hyundai Ioniq

Nizozemská rovinatá krajina, mírné klima, relativně krátké vzdálenosti a pomalé cestovní rychlosti jsou pro používání elektromobilů ideální. Ioniq v elektrickém provedení nabízí dostatečný dojezd až 280 kilometrů na jedno nabití. Díky „plovoucí koncepci“ mají zákazníci možnost cestovat v podstatě po celém území Nizozemska. Amsterdam-Rotterdam (80 km), Amsterdam-Nijmegen (120 km) nebo Amsterdam-Eindhoven (125 km) jsou vzdálenosti dosažitelné na jedno nabití. Bez ohledu na to, kam zákazníci jedou, auto musí být vždy vráceno v Amsterdamu.

Možnost vzájemného nabíjení mezi auty

Trojlístek vozů Hyundai IONIQ

Registrace pro službu sdílení modelů Ioniq Electric trvá několik minut a může být odeslána přes web IONIQcarsharing.nl nebo přes aplikaci pro sdílení. Ta je k dispozici jak pro Apple tak i v GooglePlay. Podmínkou pro půjčení jsou osobní údaje, informace o platbě a oskenovaný řidičský průkaz. S pomocí aplikace mohou zákazníci snadno najít i nejbližší volné auto, případně si ho rezervovat. Vozy mohou být vybaveny i mobilní rychlonabíječkou umožňující nabíjení elektromobilů vzájemně mezi sebou.

Modelová řada Hyundai Ioniq představuje první ekologický vůz na světě ve třech variantách elektrifikovaných poháněcích ústrojí. Nabízen je jako hybrid, plug-in hybrid a elektromobil. Za rok společnost Hyundai Motor prodala víc než 15 000 vozů řady Ioniq.