Koncept Lexus LS+ má laserová světla a robotické řízení

Lexus na 45. ročníku Tokijského autosalonu 2017 uvedl ve světové premiéře vzrušující koncepční vůz LS+ Concept. Auto má vyspělou technologii autonomního řízení s prvky umělé inteligence.

Koncept Lexus LS+ 12

Model LS+ Concept využívá nejmodernější technologie a ukazuje na budoucí podobu vlajkového sedanu LS. Vyvíjen byl jako vůz demonstrující možnosti a schopnosti automobilky Lexus. Má tedy nejen velmi originální stylistické ztvárnění, ale i technologii autonomní řízení. Jeho nasazení automobilka plánuje na rok 2020.

Laserová světla

Koncept Lexus LS+ 6

LS+ Concept je koncepčním vozem, který naznačuje budoucí podobu vlajkové lodi automobilky modelu LS. Upravená maska chladiče ve tvaru vřetene s velkou clonou pomáhá k lepšímu chlazení a optimální aerodynamice. Zajímavými prvky vozu jsou laserové zdroje světlometů i zadních skupinových svítilen a elektronická zpětná zrcátka.

Autonomní řízení s využitím umělé inteligence

Koncept Lexus LS+ 2

Technologii autonomního řízení, kterou je vybaven model LS+ Concept, chce Lexus dostat na silnice přes asistenta jízdy nazvaného „Highway Teammate“. Ten by od roku 2020 měl zvládat jízdu bez zásahu řidiče od nájezdu na dálnici až po její opuštění. Tato technologie autonomního řízení umožňuje na dálnicích automatické zařazování vozidla do jízdního pruhu, přejíždění z pruhu do pruhu a odbočování. Pochopitelně zvládá i dnes už běžné funkce jako jsou udržování vozidla v jízdním pruhu i udržování odstupu mezi jedoucími vozidly.

LS+ Concept dokáže díky komunikaci s datovým centrem aktualizovat svůj systémový software, a doplňovat tak podle potřeby nové funkce. Vysokou úroveň autonomního řízení zajišťuje technologie umělé inteligence, trénovaná na základě takzvaných velkých dat včetně informací o vozovkách a jejich okolí.