Nissan představil dvě obytné dodávky, jednu na elektřinu

Pokud jste už znudění Volkswagenem California, našli jsme pro vás řešení. Japonská automobilka Nissan představila na autosalonu v Madridu upravený elektromobil Nissan e-NV200 a naftovou dodávku Nissan NV300. Prodávat se budou ve Španělsku.

Výrobce nabízí k oběma dodávkám dvoutónové lakování, což je stejně řeší jako u ikonické Californie. Nissan má navíc i barevné ocelové disky s bílými středy. Auta mají kempingovou vestavbu, boční výsuvnou markýzu a výklopnou střechu s prostorem pro přespání. Zadní dveře zdobí praktický nosič jízdních kol.

Dovnitř zabudovali technici malý kuchyňský kout, dřez, lednici a jídelní stůl. Součástí výbavy jsou také sklopné židle a přenosný stolek. Uvnitř se oficiálně vyspí dva lidé. Jeden dole a druhý nahoře ve výklopném střešním stanu. Při pohledu na dolní lože však vidíme dostatek prostoru pro dvě děti nebo zamilovaný pár. Výbavovým standardem je nezávislé topení.

Energii si e-NV200 ukládá do akumulátorů s celkovou kapacitou 40 kWh. Dojezd se podle normy WLTP pohybuje v rozmezí od 200 do 301 kilometrů. Liší se v závislosti na jízdním stylu a okolních podmínkách. Předchozí elektrovan e-NV200 s menší baterií ujel reálně sotva 120 km na jedno nabití.

NV300 má pod kapotou naftový čtyřválec s objemem 1,6 litru. Vrcholová verze motoru vylepšená dvěma turbodmychadly nabídne výkon 145 koňských sil a 340 Nm síly.

Dvojice japonských „californií“ debutovala na madridském autosalonu. Už teď si je můžete objednat u španělských prodejců Nissan. Cenu ani podrobnější informace jsme na oficiálním webu španělského Nissanu však nenašli.

Foto: Nissan

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník