Toyota Camry se vrací do Evropy, bude to hybrid

Po dlouhých 14 letech se vrací do Evropy limuzína vyšší střední třídy Toyota Camry. Konkurenci chce předčit hybridním pohonem. Konstruktéři také naladili podvozek speciálně pro evropské řidiče. Cenu zatím neznáme.

Toyota Camry se bude nabízet výhradně s hybridním pohonem. Doplní tak portfolio značky o osmý model s elektrickým ústrojím bez nutnosti dobíjení ze zásuvky. Pohon kol zajišťuje elektromotor a benzínový čtyřválec s objemem 2,5 litru. Hybridní soustava spolupracuje s variátorem ECVT. Výrobce slibuje nízkou spotřebu i emise, tichý provoz, vysoký výkon a dynamickou odezvu.

Osmá generace Toyoty Camry využívá novou konstrukční platformu TNGA. Cílem automobilky je nabídnout řidiči radost z jízdy, kvalitní zpracování a moderní technologie. Sportovní design karoserie doplňuje speciální nastavení pro náš trh. Podobný přístup má také automobilka Honda, která přizpůsobuje podvozky svých modelů pro Evropu.

Japonský styl interiéru tradičně kombinuje řemeslné zpracování a ladné designové křivky. Především středový panel s obrazovkou multimediálního zařízení má netradiční tvary.

Prémiová limuzína debutovala už v roce 1982. Toyota ji nabízí ve více než 100 zemích světla. Od svého uvedení si našla už 19 milionů zákazníků. Ročně prodá japonská korporace celosvětově přes 700 tisíc kusů modelu Camry.

Ve Spojených státech se hybridní Toyota v základu prodává v přepočtu za 615 tisíc korun bez daně. Do evropských autosalonů se Toyota Camry dostane v průběhu prvního čtvrtletí příštího roku. Ceník automobilka zatím nezveřejnila.

Foto: Toyota

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník