Benzinová Fabie dostala filtr, stojí 260 tisíc

Mladoboleslavská Škoda Auto začala nabízet modernizované provedení modelu Fabia. Startuje na částce 260 tisíc a v nabídce má pouze litrové zážehové motory, které nově dostaly filtry pevných částic. Diesel z nabídky zmizel úplně.

Žádné velké změny. Faceliftovaná Fabie se ukázala už v Ženevě, a to jen s minimem úprav. Vpředu jsou nově diody, přičemž designéři lampy zúžili a Fabie má teď ostřejší pohled. Na hatchback si můžete poprvé objednat osmáctipalcová kola a ve výbavě je nově hlídač mrtvého úhlu nebo asistent dálkových světel.

Největší změny jsou v seznamu motorizací. Fabii koupíte se dvěma atmosférickými a dvěma přeplňovanými litry. Dieselovou jednotku 1.4 TDI výrobce úplně vyřadil. Motory s turbem navíc poprvé dostaly filtry pevných částic. Od září totiž vstupuje v platnost nová a ještě přísnější emisní norma Euro 6c.

Atmosférický litr o výkonu 44 kW ve Fabii stojí 260 tisíc, k dostání bude v průběhu druhé poloviny roku. Auto podražilo, ale nabízí bohatší výbavu. Oproti dosavadnímu provedení má ve standardu manuální klimatizaci, elektrické ovládání předních oken i vnějších zpětných zrcátek, autorádio Blues, palubní počítač nebo světelného asistenta.

Fabia je třetím nejprodávanějším modelem Škody Auto. Oficiálně byla představena v roce 1999 na autosalonu ve Frankfurtu. Aktuálně Škodovka vyrábí už její třetí generaci.

Matěj Skalický

Autoliebhaber, externí redaktor. Od roku 2011 reportér Českého rozhlasu informující o světovém dění, vědě a technice a automobilovém průmyslu. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově a student politologie v Hradci Králové.

Matěj Skalický has 55 posts and counting. See all posts by Matěj Skalický