Vstup do budoucnosti. Audi začalo vyrábět e-tron

Bruselský závod Audi tento týden zahájil velkosériovou výrobu modelu e-tron. Ingolstadtský výrobce své první SUV se zcela elektrickým pohonem poprvé bez maskování představí ve světové premiéře 17. září v San Francisku.

Červený odstín Catalunya je barvou vůbec prvního sériového Audi e-tron. V bruselském závodě automobilky jeho výrobu sledoval mimo jiné Peter Kössler, člen představenstva Audi odpovědný za výrobu. „Audi e-tron je skutečným průkopníkem,“ uvedl s tím, že závod v Bruselu muselo Audi kvůli výrobě e-tronu rozsáhle modernizovat.

Audi e-tron Sportback vypadá jako v pohybu, i když stojí

„Značka Audi vyvinula pro Audi e-tron vlastními sílami četné kompetence, včetně akumulátorové techniky a pohonu. Zaměstnanci zcela nově vymysleli, vyprojektovali a realizovali mnoho výrobních kroků,“ říká mluvčí výrobny Patrick Danau. Dva roky se předělávala karosárna, lakovna i montážní hala. Navíc byl vybudován speciální provoz pro výrobu akumulátorů.

E-tron se dvěma elektromotory dosahuje standardního výkonu 360 koní, po dobu osmi vteřin však počítače dovolí krátkodobé zvýšení výkonu na 408 koní. Softwarová injekce elektronického adrenalinu umožní zrychlení z nuly na sto pod šest vteřin. Místo zpětných zrcátek má vůz kamery.

Ještě víc se o novém elektromobilu dozvíte v čerstvém vydání SUV Magazínu.