Ford připravuje elektrické SUV inspirované Mustangem

Ford zveřejnil první obrazovou upoutávku na nové elektrické SUV. Bude inspirované Mustangem a jde o první model vytvořený pracovní skupinou Ford Team Edison, která byla založena za účelem vývoje elektrifikovaných modelů pro všechny světové trhy.

Plně elektrické SUV Ford uvede za dva roky, ujet má skoro 500 kilometrů na jedno nabití. Americká automobilka plánuje uvést na světové trhy do roku 2022 celkem 40 elektrifikovaných modelů, z toho 16 plně elektrických. Do vývoje chce investovat 11 miliard dolarů, v přepočtu přibližně 244 miliard korun.

Specializovaný tým na vývoj elektromobilů sídlí v nových kancelářích v centru Detroitu. Dostal volnost pracovat zcela novým a inovativním způsobem, aby přiváděl nové elektrické modely na trh co nejrychleji.

„Zákazníci elektrických vozů si pořizují vstupenku do budoucnosti a cílem našeho týmu je přivést na svět nejen vozy, které se budou zákazníkům opravdu líbit, ale i celý bezchybně fungující ekosystém elektrické mobility,“ řekl ředitel produktového vývoje týmu Darren Palmer. Důkazem jeho slov má být právě nové elektrické SUV.