Bez zrcátek a za dva miliony. Audi posílá do světa e-tron

Předvede výkon až 300 kW a zvládne na jedno nabití cestu z Prahy do Ostravy. Navíc nemá zrcátka – vůbec poprvé v moderní historii automobilového průmyslu. Audi si pro světovou premiéru svého prvního sériově vyráběného elektromobilu vybrala San Francisco, do Česka novinka dorazí v zimě.

Patálie s premiérou zažehnány, e-tron se konečně ukázal. Nijak zásadně nevybočuje z aktuálního designového směru ingolstadtského výrobce, zaujme jednoduchými a čitelnými tvary, které by měly čtyři kruhy popostrčit většinovému publiku.

Elektrická čtyřkolka měří na délku 4901 milimetrů a nabídne ohromný rozvor 2928 milimetrů. Takových prostorných SUV na baterky by člověk pohledal. Do kufru naskládáte 660 litrů zavazadel, což je stejně jako u poslední generace Škody Superb.

Dva elektromotory popoženou e-tron z nuly na sto za 5,7 sekundy a elektromobil umí jet až 200 kilometrů za hodinu. Rozložení hmotnost je půl na půl, takže auto je perfektně vyvážené. Na jedno nabití podle Audi zvládne až 400 kilometrů, přičemž pomocí rekuperace brzdné energie si můžete dojezd údajně prodloužit až o 30 procent.

Poprvé v sériově vyráběném autě nabídne Audi jako luxusní příplatek kamery a obrazovky místo zpětných zrcátek. Přesnou cenu za novinku vyráběnou v bruselském závodu značky ještě v Ingolstadtu nevymysleli, pohybovat se ale bude kolem dvou milionů korun.

 

Matěj Skalický

Autoliebhaber, externí redaktor. Od roku 2011 reportér Českého rozhlasu informující o světovém dění, vědě a technice a automobilovém průmyslu. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově a student politologie v Hradci Králové.

Matěj Skalický has 55 posts and counting. See all posts by Matěj Skalický