Do Paříže vezme Toyota jen hybridy

Od malého Yarisu přes nejnovější generace modelů Corolla a RAV4 až po Toyotu Camry. Vše pouze v hybridní variantě. Taková bude přehlídka modelů japonské automobilky na nadcházejícím autosalonu v Paříži. Auto, které by mělo pod kapotou pouze spalovací motor, tu nenajdete.

Toyota potvrzuje pozici průkopníka hybridních pohonů v automobilovém světě. Pro autosalon v Paříži si připravila ukázku nové globální architektury TNGA (Toyota New Global Architecture), která je základem nové nabídky modelů a hnacích ústrojí.

Na stánku se uskuteční světová premiéra zbrusu nového kombi Corolla Touring Sports společně s odhalením pětidveřového hatchbacku. Díky nové platformě TNGA-C umožňuje Corolla volit ze dvou typů hybridního pohonu s objemy 1.8 litru, nebo dva litry.

V evropské premiéře se též představí nová Toyota RAV4 s novým hybridním pohonem. Po 14 letech nepřítomnosti se pak do západní Evropy vrací model Camry v kompletně novém provedení, včetně nové podvozkové architektury TNGA-K.

Na oslavu dvacetiletého výročí premiéry Toyoty Yaris v Paříži si automobilky připravila speciální edici Y20 s výrazným zlatým lakem. Další speciální edice Toyota Yaris GR Sport zase oslavuje rallyové úspěchy týmu Toyota GAZOO Racing.