Mobilní pokoj podle Renaultu se jmenuje EZ-Ultimo

Francouzská automobilka Renault na domácím autosalonu v Paříži zkoumá budoucnost. Odtajnila koncept EZ-Ultimo, který je postavený na stejné platformě jako dvojice studií EZ-Go a EZ-Pro. Plně elektrické auto Francouzi prezentují jako „přepychové robovozidlo“ s autonomní technologií 4. úrovně.

„Uvažujeme-li o mobilitě budoucnosti, musíme téměř od základu předefinovat tradiční pojetí automobilu,“ tvrdí v Renaultu. A tak postavili skoro šest metrů dlouhé a hodně nízké luxusní řešení mobility zítřka. Ideální pro carsharing, ride-hailing a další sdílené služby.

EZ-Ultimo je útulným a přepychovým přibližovadlem, které ukazuje, jak si Renault představuje mobilitu příštích desetiletí. Auto bude schopné odvézt cestující z centra města na letiště, projet trasu okolo historických památek. K orientaci používá dnes běžně dostupné technologie laserů, radarů a kamer.

Matěj Skalický

Autoliebhaber, externí redaktor. Od roku 2011 reportér Českého rozhlasu informující o světovém dění, vědě a technice a automobilovém průmyslu. Absolvent žurnalistiky na Univerzitě Karlově a student politologie v Hradci Králové.

Matěj Skalický has 55 posts and counting. See all posts by Matěj Skalický