TÉMA: Rivalové do zásuvky

Jak si vedou elektrická SUV „na papíře“? Máme pro vás přehledné porovnání čtyř aktuálních rivalů do zásuvky.

Elektrická kočka

Jaguar I-Pace je demonstrací britského inženýrství. Propracované linie téhle elektrické kočky se odráží v široké čelní masce, která na rozdíl od spousty elektromobilů není zaslepená. Designéři tím regulovali pověstnou extravagantnost aut budoucnosti. Zezadu Jaguar vystihují líbivé LED lampy a obří logo automobilky.

Hlavně nenápadně

Audi e-tron chce působit především jako běžné SUV vyšší třídy. Vpředu nehledejte žádnou divočinu, elektromobil se designově sjednotil s rodinou Audi. Výjimku tvoří příplatkové kamery, které jsou montované místo tradičních zpětných zrcátek a snižují aerodynamický odpor. Všechno je tu digitální a dotykové.

Kdo ještě konkuruje modelu e-Tron a elektrickému Jaguaru a jak si vedou rivalové do zásuvky „na papíře“ se dočtete v aktuálním SUV Magazínu.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník