TÉMA: Kouzlo dvou pohonů

Jednotlivé trhy se na světě se mnohdy velmi výrazně liší svojí nabídkou modelů. Tentokrát jsme se zaměřili jsme na plug-in hybridní modely, která u nás chybí. Podívejte se na ty nejzajímavější.

Zelený univerzál

Je vám design severoamerického modelu Subaru Crosstrek Hybrid povědomý? Určitě právoplatně, protože u nás se benzinová verze nabízí pod obchodním označením Subaru XV. Největší výhodou Crosstreku do zásuvky je fakt, že jde stále o Subaru tak, jak ho známe a máme rádi. Pod kapotou pracuje dvoulitrový motor typu „boxer“ naladěný na výkon 139 koní a točivý moment 182 Nm. K tomu se přidává ještě elektromotor s výkonem 120 koňských sil a točivým momentem 202 Nm, přičemž celkový kombinovaný výkon je rovných 150 koní. Symetrický pohon všech kol živí silou bezestupňová převodovka CVT, přičemž ve výbavě hybridního Crosstreku nechybí ani simulátor redukce – v terénu oblíbený režim X-Mode.

Elektromobil s generátorem

General Motors prodává poměrně technologicky zajímavý plug-in hybrid Chevrolet Volt 2019, který využívá k pohonu primárně elektrický pohon a vestavěné baterie, díky čemuž auto ujede na jedno nabití až 80 kilometrů. Když dojde „šťáva“, nastupuje do práce generátor elektrické energie, kterým je 1,5litrový benzinový čtyřválec, takže se celkový dojezd pohybuje kolem 676 kilometrů. Homologovaný výkon je 151 koní a točivý moment 399 Nm. Auto jde dobít ze 120voltové sítě za 4,5 hodiny nebo z 240voltové sítě za 2,5 hodiny.

Celý článek najdete v našem SUV Magazínu 2-2019 s obálkou SsangYongu Rexton a malou obálkou Subaru Forester. Navštivte náš e-shop s časopisy a knihami, kde si můžete zakoupit i předplatné https://www.casopisyknihy.cz/ a můžete se těšit také na celý speciál o ECO autech. Sledujte SUV Magazín.

Jan Majurník

Jako jediný důstojný dopravní prostředek uznává automobil jakéhokoliv druhu. Už od získání řidičského průkazu se začal podílet na tvorbě článků a videí s motoristickou tématikou. Miluje alternativní pohony, elektromobily, pickupy, nejmodernější asistenční systémy a cestování po Evropě v různých autech. Jeho specialitou jsou i domácí ruské vozy a různé speciály do extrémních podmínek.

Jan Majurník has 126 posts and counting. See all posts by Jan Majurník