Elektromobily BMW i3 ve službách záchranných služeb

Vozy BMW i3 budou nově sloužit šestici útvarů záchranných a zdravotnických služeb v České republice. Všechny vozy splňují podmínky vozidel zvláštního určení.

Elektromobily jsou půjčeny do půlročního užívání s omezením nájezdu na 9000 kilometrů. Auta si převzali zástupci záchranných a zdravotnických služeb z Prahy, Brna, Hradce Králové, Ostravy a Zlína. Ze šesti poskytnutých aut BMW i3 jsou dvě čistě elektrická a čtyři s prodlouženým dojezdem díky spalovacímu motoru. Jde o verze BMW i3 94 Ah se zvětšeným akumulátorem a dojezdem 200 kilometrů respektive 350 kilometrů (verze REX).

Policisté byli první

Záchranářské elektromobily BMW i3 s majáky

„Zápůjčkou šesti vozidel BMW i3 pro potřeby záchranné a zdravotnické služby bychom chtěli navázat na předchozí úspěch s jedenácti poskytnutými vozidly BMW i3 do služeb policie. Ten byl odstartován už na začátku dubna 2017 a předčil naše očekávání. Věřím, že elektromobily mají i v tomto sektoru uplatnění. Pokud alespoň jednou některé z vozidel bude využito při záchraně lidského života, budu považovat tuto spolupráci za úspěšnou,“ vysvětluje Jana Dvořáková, BMW i Manager BMW Group Česká republika.

Americká úprava

Zdravotnické verze BMW i3 jsou upravené a vybavené technologiemi americké společnosti WHELEN v souladu s vyhláškou 295/2012 pro převoz zdravotnických pracovníků a krevních derivátů. Mají certifikované majáky a výstražná světla. Každý vůz dostal do výbavy kabel pro rychlé dobíjení a dobíjecí kartu Charge Now.